18 mai – 5 iunie 2023

Stagiu de practică arheologică la Călugăreni (jud. Mureș) în cadrul Blended Intensive Program: Tracing the Roman Heritage on the Eastern Limes of Dacia 2 (TRoHELD 2)

Departamentul de Istorie Antică și Arheologie și Departamentul de Istorie în Limba Maghiară din cadrul Facultății de Istorie și Filosofie organizează în perioada 23 iulie – 20 august 2023 un stagiu de practică arheologică în cadrul proiectului internațional: ERASMUS BLENDED INTENSIVE PROGRAMME: Tracing the Roman Heritage on the Eastern Limes of Dacia 2 (TRoHELD 2). Programul reprezintă o colaborare dintre șase universități (Humboldt Universität, Berlin; Fachhochschule, Erfurt; Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest; Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Budapest; Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest; Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca), la care se adaugă Muzeul Județean Mureș și le va oferi studenților șansa de a-și desfășura stagiul de practică într-un mediu internațional și multidisciplinar, în contextul cercetărilor arheologice care se desfășoară în castrul auxiliar și așezarea civilă de perioadă romană de la Călugăreni (județul Mureș). Cheltuielile de cazare și masă ale participanților sunt asigurate de către proiect.

Sunt invitați să participe studenți ai facultății noastre de la specializările arheologie, istorie (liniile română și maghiară) în limita a 10 locuri. Studenții de la specializarea arheologie și cei care doresc să urmeze o specializare în istorie antică vor avea prioritate. Participarea este posibilă fie pe toată perioada de desfășurare a proiectului (23 iulie – 20 august), fie timp de două săptămâni (în intervalele 23 iulie – 6 august sau 6 – 20 august). Se recomandă cunoașterea limbii engleze la nivel de comunicare.

Cei interesați sunt rugați să-și exprime intenția de a participa printr-un mesaj trimis la următoarea adresă de e-mail: silvia.mustata@ubbcluj.ro până pe data de 05.06.2023.

Persoane de contact:

Lector dr. Silvia Mustață

Lector dr. Petruț Dávid

Pánczel Szilamér Péter (șef secție, Muzeul Județean Mureș)

[HU] RÉGÉSZETI SZAKMAI GYAKORLAT MIKHÁZÁN (MAROS MEGYÉBEN), AZ ERASMUS BLENDED INTENSIVE PROGRAMME: Tracing the Roman Heritage on the Eastern Limes of Dacia 2 (TRoHELD 2) KERETÉBEN:

A Történelem és Filozófia Kar Ókortörténeti és Régészeti Intézete, valamint a Magyar Történeti Intézet közös szervezésében 2023. július 23. és augusztus 20. között régészeti szakmai gyakorlatot szervez Mikházán (Maros Megyében), az Erasmus Blended Intensive Programme: Tracing the Roman Heritage on the Eastern Limes of Dacia 2 (Troheld 2) keretében. A program öt egyetem együttműködése révén jött létre (Humboldt Universität, Berlin; Fachhochschule, Erfurt; Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest; Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Budapest; Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest; Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár), amelyhez csatlakozott a Maros Megyei Múzeum. A projekt lehetőséget biztosít a hallgatók számára, hogy szakmai gyakorlatukat egy nemzetközi és multidiszciplináris környezetben végezzék a mikházi római kori segédcsapattáborban és civil településen folytatott régészeti terepkutatások keretében. A résztvevők szállását és étkezési költségeit a projekt állja.

Karunk régészet és történelem szakos hallgatói (román és magyar tagozat) pályázhatnak a rendelkezésre áll 10 helyre. A régészhallgatók és az ókortörténetre szakosodó hallgatók elsőbbséget élveznek. Jelentkezni lehet a projekt teljes időtartamára (július 23. – augusztus 20.), valamint a kezdeti vagy végső kéthetes időszakok egyikére (július 23. – augusztus 6. vagy augusztus 6–20.) A kommunikációs szintű angol nyelvtudás ajánlott.

Kérjük az érdeklődőket, hogy részvételi szándékukat a david.petrut@ubbcluj.ro vagy a pszilamer@yahoo.com e-mail címen jelezzék 2023.06.05-ig.

Kapcsolattartó személyek:

dr. Silvia Mustață egyetemi adjunktus

dr. Petruț Dávid egyetemi adjunktus

Pánczel Szilamér Péter (osztályvezető, Maros Megyei Múzeum)